رفع انسداد و گرفتگی لوله حمام با به کارگیری اسید مناسب

از جمله دلایل گرفتن لوله های حمام میتوان اینچنین بیان کرد که

کفشوی و چاهک حمام ممکن است با گذشت زمان دچار گرفتگی شود که باز کردن آن کار آسانی است.گرفتن آن یا میتواند بخاطر کم بودن قطر لوله و یا وارد شدن جسم جامد مثل مو یا چربی به درون لوله باشد .این دو عامل بالا باعث می شوند که درجداره لوله فاضلاب، به خصوص اگر قطر لوله ها کم باشد یعنی  از ۴ اینچ کمتر باشد، گرفتگی اتفاق بیفتد.

 رفع انسداد و گرفتگی لوله حمام با به کارگیری اسید مناسب

راه حل برطرف کردن گرفتگی چاه حمام

از جمله اولین راهکارهای پیشنهادی برای رفع انسداد میتوان به این موارد اشاره کرد که تا حد امکان همه افراد بتوانند در زمان کم و بدون داشتن تخصص خاص از پس آن بربیاییند :

آب جوش را با فشار باز کرده و سعی می کنیم با پمپ کردن آب جوش در مسیر لوله گرفتگی ایجاد شده را برطرف کنیم .اما اگر که مقدار چربی ها فراوان باشد و در جداره لوله به مقدار زیادی جمع شده باشند، می توان از محلول اسید کلریدریک ۱۰% و یا هر حلال قوی دیگری در محل کفشوی استفاده کنیم و با پمپ کردن پی در پی سعی کنیم انسداد و گرفتگی مسیر لوله فاضلاب را باز کنیم و از عواقب بعدی آن جلوگیری به عمل بیاوریم .

اگر جنس لوله چدن باشد از اسید رقیق برای باز کردن مسیر لوله استفاده میشود اما اگر مسیر لوله از جنس پولیکا باشد از اسید نمی توانید استفاده کنید چون اسید خاصیت خورندگی دارد و باعث خورده شدن لوله می شود و در صورت تکرار لوله با گذشت زمان لوله سوراخ شده و پوسیدگی را به همراه داردو به دنبال آن نشت رطوبت های بالا رونده به اطراف را شاهد خواهیم بود. برای رفع انسداد و گرفتگی لوله های پلیکا امروزه از محلول هایی استفاده میشود که قابلیت ترکیب با آب را دارا هستد و به این ترتیب خطراتی را شاهد نخواهیم بود ..

همچنین شما عزیزان جهت دریافت خدمات لوله بازکنی در قم می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با یکی از شعب شرکت خدمات فنی آبان تماس حاصل فرمایید

خواندن 7553 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید