مهم ترین دلایل ترکیدگی لوله چیست

یکی از مهم ترین عوامل در رفع هر چه سریع تر مشکلات احتمالی در خصوص لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان ها، این است که بتوان در مدت زمان کم تر و با دقت بیشتر، منبع و عامل ایجاد کننده ی مشکل را شناسایی کرد. به منظور تشخیص دقیق تر نیاز به برخورداری از تجربه و مهارت در این امر و همچنین استفاده از دستگاه ها و ابزار های تخصصی می باشد. شرکت خدمات لوله بازکنی آبان با بهره مندی از پرسنل آموزش دیده و حرفه ای خود و همچنین سال ها فعالیت موفقیت آمیز در این زمینه به صورت شبانه روزی، آماده ی خدمات رسانی به متقاضیان محترم می باشد و همچنین برای اطلاع رسانی و افزایش آگاهی شما عزیزان در ادامه ی این مقاله ی تخصصی برخی از مهم ترین دلایل ترکیدگی لوله های به کار رفته در ساختمان های مختلف را ذکر نموده است.

تاثیر جنس لوله های آب بر میزان مقاومت و جلوگیری از ترکیدگی آن ها

بدون شک می توان گفت که یکی از دلایل ایجاد چنین خساراتی، نا مرغوب بودن جنس لوله ها و نیز استفاده از نوع نا متناسب برای یک مصرف خاص می باشد. شخص لوله کش باید مطابق با یک برنامه ی استاندارد برای لوله کشی یک ساختمان، از انواع مرغوب متریال اولیه استفاده نماید. به وفور مشاهده شده است که حتی در ساختمان های نو ساز نیز ترکیدگی لوله اتفاق افتاده، با وجود اینکه انتظار می رفته است که تا سالیان طولانی چنین مشکلی به وجود نیاید. پس از بررسی هایی که توسط شرکت خدمات لوله باز کنی آبان انجام شده است، در این خصوص باید از متریال هایی استفاده نمود که زمان پوسیده شدن و فرسودگی آن ها طولانی تر است.

لوله گالوانیزه ی آهنی

در گذشته به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گرفته است و به گونه ای می باشد که به سرعت دچار فرسودگی می شود؛ بنابراین احتمال ترکیدگی در این نوع بیشتر است و به این منظور امروزه از لوله های ساخته شده از پلاستیک استفاده می گردد که نسبت به انواع قدیمی دارای مزایای سهولت در حمل و نقل و نصب نیز هستند، اما یکی از دلایل عمده ی ترکیدگی لوله های پلاستیکی است که باز هم در برابر فرسودگی ناشی از افزایش دما ( بر اثر جریان آب گرم ) مقاومت کافی ندارند.

لوله پولیکا

این نوع نیز به میزان زیادی در لوله کشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد که اگر از جنس مرغوب و درجه یک نباشد، به طور قطع خیلی زودتر از زمان مورد انتظار دچار خسارات و نقص خواهد شد. البته در سال های اخیر با تولید و متداول شدن استفاده از انواع لوله های پلاستیک پنج لایه تا حد بسیار بسیار زیادی امکان فرسایش و ترکیدگی لوله کاهش یافته است و با اطمینان بیشتری می توان از این جنس استفاده نمود.

مهم ترین دلایل ترکیدگی لوله چیست

خدمات تخصصی تشخیص ترکیدگی لوله

طبیعتا تشخیص دادن این مورد کار هر کسی نیست و دقیقا تخصص شخصی است که سال ها در این حوزه فعالیت کرده باشد و از تجربه ی لازم برخوردار باشد. معمولاچنین مشکلی با نشت کردن آغاز می شود و در صورتی که جدی گرفته نشود، به مرور زمان میزان پوسیدگی، ترک یا فرسایش بیشتر شده و در نهایت به ترکیدگی لوله می انجامد. علاوه بر جنس لوله که عامل مهم به وجود آمدن این مشکل است، موارد دیگری نیز می توانند زمینه ساز ایجاد چنین مسئله ای باشند؛ برای مثال چگونگی آب بندی شدن اتصالات مربوط به لوله کشی، نحوه ی عایق کاری لوله ها به منظور جلوگیری از بروز سرما و گرما و .... بسیار مهم است. در مواقعی که یک تکنیسین حرفه ای از سوی شرکت خدمات لوله باز کنی آبان به آدرس شما اعزام می شود، تمامی موارد لازم را بررسی خواهد کرد؛ برای مثال ممکن است اجزای داخلی شیر آلات نظیر واشر ها، آب بند ها و .... دچار خرابی شده باشد و در نهایت موجب ایجاد مشکل در لوله شده باشند. پس در زمانی که از خدمات مجموعه ی ما بهره مند می شوید، دیگر نگران هیچ مسئله ای نباشید؛ زیرا فرآیند تشخیص دلایل ترکیدگی لوله در نهایت دقت انجام خواهد شد.

در صورتی که صدای چکه کردن آب می شنوید، بخش از گچ دیوار یا سقف منزل یا محل کارتان نم داده است، فشار آب فقط در ساختمان شما دچار افت شدید شده است، شک کنید که احتمال مشکلی در لوله ها به وجود آمده و در اسرع وقت با شرکت خدمات فنی آبان به منظور بهره مندی از خدمات مرتبط با تشخیص و رفع ترکیدگی لوله تماس بگیرید. همکاران فنی ما در مدت زمان کوتاهی با تجهیزات و ابزار های تخصصی لازم برای تشخیص مشکل به وجود آمده، در محل شما حضور خواهند یافت.

خواندن 1627 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید